0528-077713
  • טיפול נטורופתי / ייעוץ הוליסטי
  • רפואה טבעית
  • מוצרים טבעיים

דיקור אוזן / אוריקולותרפיה

אוריקולותרפיה היא שיטת טיפול טבעית, שמפעילה את נקודות הריפוי הקיימות באפרכסת האוזן, בכדי לאבחן ולטפל בכאב ובבעיות רפואיות של הגוף. השיטה נמצאת בשימוש כבר שנים רבות ברחבי העולם ומסייעת לטפל בהצלחה במצבים של כאבים כרוניים, התמכרויות (גמילה מעישון ואלכוהול), בעיות מתח וחרדות, בעיות עיכול, בעיות עור, איזון הורמונלי, הפרעות קשב וריכוז, דלקות כרוניות, בעיות פנימיות, ירידה במשקל ועוד. דיקור אוזן הנה שיטה מאוד בטוח ותופעות הלוואי הן נדירות ביותר כיוון שלא נערך שימוש בתרופות כלשהן הפוגעות בגוף.

השיטה פותחה ב 1953 על ידי רופא צרפתי בשם פול נוג'יאר והיא מוכרת על ידי ה -FDA  האמריקאי כטיפול יעיל ובטוח למגוון רחב של בעיות פיזיות ונפשיות כאחד.

דיקור מדויק בנקודות מפתח, משיב את האיזון למערכות הגוף השונות, ומתחיל תהליך ריפוי טבעי של הגוף והנפש.

כיצד עובדת האוריקולותרפיה?

לאחר מיפוי נקודות מרכזיות על גבי האוזן התגלה כי הן מטפלות בבעיות פיזיות ונפשיות בגוף האדם. כאשר נקודות אלו עוברות סטימולציה על ידי דיקור עדין, לחיצה או הדבקת גולות/מגנטים זעירים, יש להן אפקט חיובי על אזור המטרה בו הן אמורות לטפל.

הדיקור מייצר גירוי אשר מסייע לגוף לבצע את פעולת הריפוי הטבעית שלו. בשנים האחרונות נערכו מחקרים מקצועיים רבים אשר הוכיחו את יעילות השיטה ואת יתרונותיה הרבים בשיכוך כאבים ובטיפול מוצלח במגוון רחב של בעיות פיזיות ונפשיות כאחד. ממחקרים אלו עולה כי החדרת המחטים מסייעת בשחרור אנדורפינים אשר עוזרים בשיכוך כאבים, שיפור מצב הרוח, הפחתת סטרס וחרדות וחיזוק מערכת העצבים ואיזון האנרגיה של מערכות הגוף השונות.

מספר הפגישות נקבע בהתאם לקצב הריפוי הטבעי של המטופל ובהתחשב בחומרת מצבו הפיזי והנפשי.